Koho sme si to zvolili? A prečo vlastne?

Autor: Dušan Frič | 31.3.2014 o 18:53 | (upravené 31.3.2014 o 22:11) Karma článku: 15,19 | Prečítané:  1818x

Game over. Andrej Kiska je víťazom. Blahoželám. Verím, že sme zvolil slušného človeka. Že nemá politické skúsenosti? Hovorí kto? Hrušovský? Gašparovič? Fico? Paška? A ďalší? Presne tak. Oni. Títo páni (nielen oni, jasné, sú ich už možno aj tisíce od revolúcie), každý svojím dielom, sa podieľali na tom, v akom stave sa naše zúbožené Slovensko nachádza.

 

Najväčšia nezamestnanosť v histórii, najväčší dlh a náklady na fungovanie štátu, štát najviac odcudzený občanovi, súdnictvo v najhoršom stave, najmenšia vymožiteľnosť práva, najrozdelenejšia spoločnosť a najviac neznášanlivosti medzi občanmi, najhoršie podmienky na podnikanie, najmenšia konkurencieschopnosť v histórii, atď. Podobne sa dá pokračovať fakt dlho.

Títo a ďalší ostrieľaní politici (niektorí z nich sami seba niekedy nazývajú štátnikmi a zrejme by radi po smrti ležali za štátne na Národnom cintoríne, alebo v Dóme sv. Alžbety) žijú v roky pestovanom sebaklame, odtrhnutí od reality, zamknutí za ešte lepšími zámkami, za lepšími kamerami na vláde, v národnej srande a tak. Nie je im trápne trápne dlho bľabotať nezmysly a osobné invektívy za pultom, hlavne nech sa dívajú občania ako im to tam svedčí. Majú neuveriteľne silný žalúdok, ako komodský varan, keď im napr. občania dajú 3 percentá hlasov po 25 rokoch v politike, namiesto ospravedlnenia sa im a vykonania sepuky začnú mlieť že oni vo svojom boji (za svoje postavenie zrejme) neustanú. Takže aby bolo jasné, páni skúsení, vetrom ošľahaní politici, mysliaci národne, cítiaci sociálne (alebo naopak? p. bývalý ujo? viem, je ťažké si to zapamätať, hlavne keď si musíme pamätať členom ktorej strany sa akoby cítite, potom ani neviete čo vlastne cítite, ale ja cítim niečo nepekné), pekne polopate vám vysvetlím ako ja rozumiem tomu, čo vám odkázali občania v týchto voľbách. A poporiadku, aspoň niečo:

 

  1. RF: dokonči, čo si zbabral aby si to všetko vylízal až do dna a aby si to zapamätali aj tí menej obdarení (niektorí členovia strany si to preložili ako: sme radi, že si náš veľký vezír, ostaň prosím, ostaň, na kolenách ťa prosímeJ), ktorým nestačil prvý veľký vezír, tvoj vzor a učiteľ,
  2. IG: nechceme takých ako si bol ty. Ty si prisahal na ústavu, že budeš ujom všetkých Slovákov a vzápätí mrmleš niečo o tom akým člen jednej nasmerovanej strany sa cítiš. Akoby. Či ako si to posplietal? :) Chceme niekoho kto bude rozmýšľať o tom, čo občanovi prisahal a podľa toho sa bude správať,
  3. PH: omrzela nás tvoja „poker face", (vieš sa rozohniť jedine vtedy, ak si nejaký občan dovolí povedať že politici sú hnusoby, veď ty si iný, spravodlivý, morálny, vyjdeš s každým, aj s čertom, dobre okrem sopliaka poslanca nejakého, počuli sme to všetci) omrzelo nás tvoje opakované bratríčkovanie sa s boľševikom a tvoje farizejstvo, mal by si pouvažovať o konci bohatej kariéry.

 

Ak existuje niekto z politikov, kto nerozumie občanom, a predsa by sa rád dozvedel o sebe niečo pravdivé a úprimné, rád pomôžem, píšte reakcie na tento blog, milí politici. Ale podpíšte sa, poprosím, nie som astrológ. V rámci mojich časových možností naozaj odpíšem :)

 

P.S.: Andrej, nebude to ťažké. Buď slušným človekom a neopováž sa skrývať to :) Ľudia si to už naozaj zaslúžia. Preto sme ťa zvolili. Z čistého sebectva :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?